Yhdistys

Polyamoria – Monisuhteisuusyhdistys ry on vuonna 2010 perustettu yhdistys, jonka tarkoituksena on ajaa polyamoristen ihmisten etuja, jakaa asiallista ja ajantasaista tietoa polyamoriasta, vähentää polyamorisiin suhteisiin kohdistuvia ennakkoluuloja ja tarjota verkostoitumismahdollisuuksia ja yhteistoimintaa yhdistyksen jäsenille ja muille kiinnostuneille. Yhdistys on Seta ry:n jäsenjärjestö.

Yhteydenotot sekä jäsenasiat: yhdistys@polyamoria.fi

Yhdistyksen hallitus 2021

Markus Oja
Hallituksen puheenjohtaja
markus.oja@polyamoria.fi

Linn Wilhelmsson
linn@polyamoria.fi

Pupu Toivonen
pupu@polyamoria.fi

Rula Alhalaseh
rula@polyamoria.fi

Tapani Saarinen
tapani@polyamoria.fi